Vítám Vás na stránkách o Mechatronice

Zabývám se ICT, automatizací, kybernetikou a nyní mechatronikou už od svých 15. let, kdy jsem nastoupil na Střední průmyslovou školu v Chomutově. Na škole mě bavily jen laboratoře. Teoretická výuka byla nudná, deprimující a navíc pod neustálým nepříjemným tlakem netoleratních učitelů, takže se přidával i zbytečný stres.

Když jsem začal studovat Plzeňskou vysokou školu, tak jsem ze zájmu chodil do universitních laboratoří a tam se začal setkávat se skutečnými odborníky v oboru ( k mé úlevě skromnými a tolerantními). Ti mne zaujali tak, že jsem se začal o obor zajímat obšírně a i do hloubky. Dostal jsem se díky tomu ke špičkovým přístrojům a zařízením.

Během studia na vysoké škole jsem začal odborně pracovat s mládeží ZŠ v Domě pionýrů na Doubravce. Během čtyř let jsem se s dětmi velmi sžil a neskutečně mě a i je  to bavilo. Pro práci s dětmi jsem využíval nově nabitých znalostí na universitě. O prázdninách jsem chodil na brigádu do své budoucí práce (Výpočetní středisko Severočeských plynáren) a na letní dětské tábory. Svá studia jsem zakončil odbornou prací „Realizace Logického analyzátoru z ECL obvodů“.

Po delší praxi v Severočeských plynárnách a v dalších firmách zabývajících se ICT v září 1995 jsem nastoupil do školních laboratoří SPŠ Reslova a pracuji v nich dodnes. Už od začátku jsem měl k dispozici FESTO stavebnice elektropneumatiky a FESTO PLC. Postupně se laboratoř díky spolupráci s firmami FESTO, AMiT a Moravské přístroje ve formě sponzorských darů,  vybavila na dnešní stav. V předložených výukových materiálech vám předkládám didaktické listy pro práci v laboratoři a současně potřebné pemzum teoretických informací pro tuto práci. Přeji vám hodně štěstí a velké vůle při zdolávání moderní technologie, kterou zde máte k dispozici. Řiďte se heslem  „Štěstí přeje připraveným“. Ať vás práce v laboratoři baví stejně jako mě.

 fotka z roku 2012

S pozdravem

Pavel Votrubec

Total Page Visits: 1263 - Today Page Visits: 1